Održan radni sastanak sa predstavnicima projekta „NOVE PERSPEKTIVE ZNANJA“
30. srpnja 2020.

U srijedu 10. lipnja 2020., održan je sastanak dionika projekta „Nove perspektive znanja“ s ciljem nastavka aktivnosti vezanih uz navedeni projekt.

Kroz 14 mjeseci provedbe projekta „Nove perspektive znanja“ prenosit će se dobre prakse u poboljšanju motivacije odraslih pripadnika manjina na različite oblike neformalnog obrazovanja, poboljšati mogućnosti i pristup programima obrazovanja manjina, te ojačati mrežu međunarodnih organizacija koje djeluju u obrazovanju ljudi s manje mogućnosti.

Svrha djelovanja udruge POZOR! jest doprinijeti povećanju opće kvalitete života građana projektima te medijskim i obrazovnim aktivnostima koje potiču kreativnost i stvaralaštvo, rad s mladima i drugim ciljnim skupinama. Osnovana je 2007.g. u Zagrebu, a danas broji 10 članova i 45 volontera.
Volonteri udruge provode znanstveno-edukativne zabavne radionice za učenike te radionice izrade multimedije, studentima seminare o upravljanju projektima i pomažu drugim udrugama u pripremi i provedbi projekata. Volonteri su učenici i studenti, kao i odrasli iskusni u produkciji filmova i upravljanju projektima.

Za suradnju na navedenom projektu prepoznata je mogućnost izrade novih programa za trening volontera koji rade s učenicima i drugim ciljnim skupinama, npr. program Kako izraditi film mobilnim telefonima: od scenarija preko snimanja i montaže, i sl., kao i prva prilika sudjelovanja na prijavi projekta za mlade, u sklopu programa Erasmus.

Sastanku su prisustovali članovi projekta Kulturno izobraževalnog zavoda BURJA iz Slovenije te Karolina Horvatinčić, predsjednica udruge POZOR! – Obrazovanje i projekti za održivi razvoj.

Predsjednica udruge POZOR! Karolina Horvatinčić radi u Institutu za razvoj i međunarodne odnose – IRMO. Kako IRMO aktivno sudjeluje u Erasmus projektima, postoji mogućnost suradnje s Institutom na osmišljavanju projekata koji unapređuju cjeloživotno poučavanje i međunarodnu suradnju.

Link na web stranicu Europske komisije:
https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/projects/eplus-project-details/#project/2019-1-SI01-KA104-060257

Pročitaj još

Završna konferencija- Online kazalište za djecu i mlade

Završna konferencija- Online kazalište za djecu i mlade

Dana 18. svibnja 2023. održana je završna konferencija povodom završenih participativnih aktivnosti za djecu I mlade na projektu „Online kazalište za djecu i mlade”, UP.02.1.1.14.0136. Operativni program Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020., Europski socijalni...

Izradi balzam za usne

Izradi balzam za usne

Donosimo vam samo djelić atmosfere s današnje radionice koju smo organizirali zajedno s Učilište Praxis. Polaznici iz Osnovna Škola Banija nisu skidali osmijeh s lica, a nakon što su napravili svoj balzam za usne, ukrasili su kutijice naljepnicama i spakirali ih u...

Završna konferencija- Online kazalište za djecu i mlade

Završna konferencija- Online kazalište za djecu i mlade

Sutra, 18. svibnja 2023. godine održat će se završna konferencija projeka ,,Online kazalište za djecu i mlade" koju provodi Kazališna udruga Mist iz Zagreba. Konferencija počinje u 16 sati, a održat će se u Učeničkom domu Maksimir. Cilj projekta je online aktivnostima...

Praxis radionica

Praxis radionica

U suradnji s Učilištom Praxis, u petak vam pripremamo zanimljivu i zabavnu radionicu. Uz stručno vodstvo, naučite kako izraditi svoj balzam za usne. Mjesta su ograničena te je zato potrebno odraditi prijavu putem e-maila: info@uciliste-praxis.hr Radionica će se...

Online kazalište za djecu i mlade

Online kazalište za djecu i mlade

Kazališna udruga Mist nositelj je ovog prekrasnog projekta pod nazivom Online kazalište za djecu i mlade. Cilj projekta je online aktivnostima kazališne i dramske umjetnosti razviti socijalne, kreativne i digitalne vještine učenika srednjih škola i doprinijeti...

Volonterska akcija – Glina, 22. 4.

Volonterska akcija – Glina, 22. 4.

U sklopu projekta Ljudi za ljude, na kojem je Udruga Pozor! partner, organizirali smo volontersku akciju. Okupili smo se ispred Lisinskog te busom krenuli prema Glini. Dočekalo nas je lijepo sunčano vrijeme, te tužna i usamljena lica dviju gospođi. Vrlo brzo izmamili...