EU projekti prilika su za financiranje značajnih pozitivnih promjena u poslovnom i društvenom okruženju, prilika za sve one koji žele svoje ideje implementirati.

Bilo da su istraživački, obrazovni ili industrijski, svi projekti moraju zadovoljiti određene kriterije. Iz toga razloga je udruga POZOR! u suradnji sa Studentskom sekcijom HDKI-ja 28. veljače 2018. organizirala radionicu pod nazivom “Kako napisati EU projekt” na Fakultetu kemijskog inženjerstva i tehnologije. Predsjednica udruge POZOR!, Karolina Horvatinčić, održala je teoretski uvod o izvedbi samih projekata, odnosno što je sve potrebno znati da bi se osmislio EU projekt i kako osigurati financiranje iz EU fondova.

Nakon toga studenti su u timovima rješavali predstavljeni problem. Na radionici je sudjelovalo 30 studenata sa različitih fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.