Znanstveno – edukativne radionice
15. lipnja 2019.
Znanstveno-edukativne radionice provode  volonteri Udruge POZOR! koji su za to posebno educirani. Kroz pokuse i teoretska predavanja namijenjena učenicima, čiji je sadržaj izvođenja usklađen s provedbom Školskog kurikuluma, učenici će u praksi vidjeti sve ono o čemu su učili u školi, povezivati nastavna gradiva te dobiti uvid u istraživački rad u laboratoriju. Na jedan dan učenici će postati znanstvenici!

Ovim projektom, osim navedenoga, želi se usaditi važnost nematerijalnih vrijednosti u životu; kao što je volontiranje, osvijestiti sve sudionike u projektu kako ”Nitko od nas nije pametan toliko koliko svi mi zajedno.” aludirajući na činjenicu kako je timski rad pokretač uspjeha, katalizator najboljih ideja te kako ohrabruje i zbližava sudionike. Naposljetku, naglasiti kako je prihvaćanje odgovornosti za vlastite postupke veliki korak u odrastanju, ali također i u shvaćanju toga koliki utjecaj pojedinac ima na okolinu.

Ovaj projekt  razvit će kritičko razmišljanje i znanstveni pogled na svijet među svim sudionicima, a poseban naglasak je na učenicima i volonterima, budućim nosiocima važnih odluka u životu ispred njih.

Cilj projekta je:

  • podići razinu kompetencija i svijesti učenika osnovnih i srednjih škola oko odabranih područja iz temeljnih prirodnih znanosti te zaštite okoliša i održivog razvoja,
  • povećati interes za znanost, istraživanje i inovacije,
  • promicati volontiranje među mladima,
  • uspostaviti suradnju između udruga i škola kroz provedbu radionica.

 

 

Izrađen projektni promotivni materijal

Izrađen projektni promotivni materijal

U sklopu provedbenih aktivnosti vidljivosti projekta “ŠUTNJA NIJE ZLATO-knjigom i razgovorom do rješenja” nabavljen je promotivni materijal koji će se koristiti u svrhu promidžbe samog projekta te će se isti podijeliti ciljnim skupinama i krajnjim korisnicima odnosno...

Nova znanja o marketingu na društvenim mrežama!

Nova znanja o marketingu na društvenim mrežama!

Od 4. do 7. srpnja ove godine, održana je online edukacija Marketing na društvenim mrežama, u sklopu projekta „Volontiranje za održivi razvoj na kopnu i otocima“ (UP.04.2.1.11.0104) čiji je nositelj udruga Pozor! Projekti i obrazovanje za održivi razvoj, a partneri...

Održana edukacija “Krizni menadžment”

Održana edukacija “Krizni menadžment”

Održana je edukacija pod nazivom “Krizni menadžment” u sklopu projekta “ŠUTNJA NIJE ZLATO- knjigom i razgovorom do rješenja“ koja je sufinancirana sredstvima Europskog socijalnog fonda u sklopu poziva “Jačanje kapaciteta OCD-a za odgovaranje na potrebe lokalne...

Postani VORKO volonter

Postani VORKO volonter

Želiš li steći nova znanja, nova poznanstva i aktivno sudjelovati u svojoj zajednici?  Dođi i uključi se u volonterski program „Izrada edukativnih video sadržaja". Prijavi se i postani VORKO volonter.