Radionica u osnovnoj školi Ante Kovačića podsjetila nas je koliko je lijepo volontirati te kako promjene kreću od nas samih. Dobra ideja dispergira se kroz svaku poru i dopire do znatiželjnog i otvorenog srca, a zaključava se zauvijek zajedničkim uspjesima, zajedničkim osmijesima, opipljivim rezultatom-pokusom.

Ne zaboravite, velike stvari započinju malim koracima! Malim koracima, ali uz veliki interes, 23 učenika sudjelovalo na znanstveno-edukativnoj radionici 25. listopada 2019. godine u osnovnoj školi Ante Kovačića u Zagrebu. Cilj radionice bio je omogućiti djeci da izvan redovitoga odgojno-obrazovnog sustava podignu razinu kompetencija i svijesti oko važnosti same znanosti i njenog razvoja. Naglasak je bio na interaktivnoj nastavi i mnoštvu različitih aktivnosti, razmjenjivanju mišljenja kroz različite stilove učenja (auditivni, kinestetički i vizualni).

Radionica je trajala ukupno 2 školska sata, a provedene su sljedeće vježbe/pokusi: Erupcija limunskog vulkana te vatromet boja.

Radionicu je vodila: Marija Tadić, a asistirali su: David Beck, Božana Đuranović, Magdalena Žura te Danijela Briški.