Znanstveno edukativne radionice – Osnovna škola Silvija Strahimira Kranjčevića u Senju
2. veljače 2020.

U petak, 31.1.2020., osmaši Osnovne škole Silvija Strahimira Kranjčevića u Senju imali su priliku biti dijelom još jedne znanstveno-edukacijske radionice u izvedbi vrijednih volonterki udruge Pozor!

Kroz dva pokusa, učenici su upoznali svojstva tvari poput toplinskog kapaciteta i gustoće te kako ta svojstva okrenuti u svoju, nadasve kreativnu, korist.

Tako su smjesom propilnog alkohola i vode postigli gorenje novčanice koja usprkos gorećem propanolu nije uspjela izgorjeti zahvaljujući štitu kojeg je nad njom stvorio toplinski kapacitet vode. Osim vrhunskog mađioničarskog trika, koji je kao i svaki puta izveden pod strogim nadzorom naših volontera, učenici su se poigrali i slaganjem šarenih šećernih koktela. Vodeni slojevi različitih boja u epruveti su mirno sjedili jedan povrh drugog – tajna je ovog puta bila u različitim udjelima šećera. To je rezultiralo razlikama u gustoći i sprječavalo slojeve da se pomiješaju.

Radionicu su volide: Tesa Katalinić, Anera Biondić i Ena Prpić.

Izrađen projektni promotivni materijal

Izrađen projektni promotivni materijal

U sklopu provedbenih aktivnosti vidljivosti projekta “ŠUTNJA NIJE ZLATO-knjigom i razgovorom do rješenja” nabavljen je promotivni materijal koji će se koristiti u svrhu promidžbe samog projekta te će se isti podijeliti ciljnim skupinama i krajnjim korisnicima odnosno...

Nova znanja o marketingu na društvenim mrežama!

Nova znanja o marketingu na društvenim mrežama!

Od 4. do 7. srpnja ove godine, održana je online edukacija Marketing na društvenim mrežama, u sklopu projekta „Volontiranje za održivi razvoj na kopnu i otocima“ (UP.04.2.1.11.0104) čiji je nositelj udruga Pozor! Projekti i obrazovanje za održivi razvoj, a partneri...

Održana edukacija “Krizni menadžment”

Održana edukacija “Krizni menadžment”

Održana je edukacija pod nazivom “Krizni menadžment” u sklopu projekta “ŠUTNJA NIJE ZLATO- knjigom i razgovorom do rješenja“ koja je sufinancirana sredstvima Europskog socijalnog fonda u sklopu poziva “Jačanje kapaciteta OCD-a za odgovaranje na potrebe lokalne...

Postani VORKO volonter

Postani VORKO volonter

Želiš li steći nova znanja, nova poznanstva i aktivno sudjelovati u svojoj zajednici?  Dođi i uključi se u volonterski program „Izrada edukativnih video sadržaja". Prijavi se i postani VORKO volonter.