Radionica predstavljanja modela sudioničkog upravljanja u kulturi
17. veljače 2020.

Kao partneri na projektu Knjige naših ulica članovi Udruge POZOR! Sanjin Brajković, Loretta Jankovac i Alma Sarač sudjelovali su dana 17. veljače 2020 na radionici predstavljanja modela sudioničkog upravljanja u kulturi na primjeru kulturnog obogaćivanja naselja Botinec.

Moderatorica javnog predstavljanja modela sudioničkog upravljanja u kulturi, gđa. Ana Žuvela, stručni suradnik s Instituta za razvoj i međunarodne odnose, predstavila je prednosti civilno – javnog partnerstva te na koji način udruge u ovakvom modelu mogu dobiti podlogu za javni okvir.

Na interaktivnoj radionici sudionici su mogli čuti i naučiti da ipak postoje izazovi i problemi s kojima se u Hrvatskoj slični projekti suočavaju: sudjelovanje kao dijeljenje moći, problem povjerenja u sustav, razlike upravljanja i vladanja, te ulogu kulturnih vijeća i civilnog sektora.

Kao odgovor problematici i moguće rješenje Ana Žuvela istaknula je tri ključna izazova:  široku razinu svijesti svih aktera u modelu, konstantno propitkivanje i izazivanje pravila igre u samom sudioničkom upravljanju. Ponovila je kako je to model koji je protočan i potrebno ga je uvijek dovoditi u pitanje, kako ne bi zajednicu i aktivne građane gledali kao pasivni objekt. Potrebno je povezati se s onima za koje inicijativa postoji, a to znači protočna dinamika (ideja i ljudi) koja će moći formirati nove strukture. Članovi Udruge POZOR! naučili su kako nema jedinstvene formule, jer je sam koncept modela sudioničkog upravljanja u kulturi fluidan.

Pročitaj još

Gostovanje Brune Šimleše u učeničkom domu-Strukovna škola Gospić

U sklopu  projekta “ŠUTNJA NIJE ZLATO – knjigom i razgovorom do rješenja” u okviru volonterskog programa “Nije lako biti tinejdžer” u petak 14.10.2022. održala se radionica sa učenicima iz Učeničkom doma – Strukovna škola Gospić. Gost je bio Bruno Šimleša – sociolog i...

Edukacija – Izrada edukativnih video sadržaja

Edukacija – Izrada edukativnih video sadržaja

Započela je edukacija za volontere kako provoditi volonterski program "Izrada edukativnih video sadržaja ". Volonteri uče osnove snimanja, montiranja, kako pravilno postaviti rasvjetu, gdje posjesti osobu koju ćemo snimati, što je to "rampa" u studiju i sl. te će...

Besplatne edukacije za volontere

Besplatne edukacije za volontere

Poznati su datumi održavanja menadžmenta volontera i digitalnog ureda. Naše edukacije su potpuno besplatne i održavaju se putem Zoom-a. Mjesta još ima a prijave se vrše putem e-maila : info@udruga-pozor.hr  Kratki opis edukacija : Menadžment volontera - sudionici će...