Radionica predstavljanja modela sudioničkog upravljanja u kulturi
17. veljače 2020.

Kao partneri na projektu Knjige naših ulica članovi Udruge POZOR! Sanjin Brajković, Loretta Jankovac i Alma Sarač sudjelovali su dana 17. veljače 2020 na radionici predstavljanja modela sudioničkog upravljanja u kulturi na primjeru kulturnog obogaćivanja naselja Botinec.

Moderatorica javnog predstavljanja modela sudioničkog upravljanja u kulturi, gđa. Ana Žuvela, stručni suradnik s Instituta za razvoj i međunarodne odnose, predstavila je prednosti civilno – javnog partnerstva te na koji način udruge u ovakvom modelu mogu dobiti podlogu za javni okvir.

Na interaktivnoj radionici sudionici su mogli čuti i naučiti da ipak postoje izazovi i problemi s kojima se u Hrvatskoj slični projekti suočavaju: sudjelovanje kao dijeljenje moći, problem povjerenja u sustav, razlike upravljanja i vladanja, te ulogu kulturnih vijeća i civilnog sektora.

Kao odgovor problematici i moguće rješenje Ana Žuvela istaknula je tri ključna izazova:  široku razinu svijesti svih aktera u modelu, konstantno propitkivanje i izazivanje pravila igre u samom sudioničkom upravljanju. Ponovila je kako je to model koji je protočan i potrebno ga je uvijek dovoditi u pitanje, kako ne bi zajednicu i aktivne građane gledali kao pasivni objekt. Potrebno je povezati se s onima za koje inicijativa postoji, a to znači protočna dinamika (ideja i ljudi) koja će moći formirati nove strukture. Članovi Udruge POZOR! naučili su kako nema jedinstvene formule, jer je sam koncept modela sudioničkog upravljanja u kulturi fluidan.

Pročitaj još

Završna konferencija- Online kazalište za djecu i mlade

Završna konferencija- Online kazalište za djecu i mlade

Dana 18. svibnja 2023. održana je završna konferencija povodom završenih participativnih aktivnosti za djecu I mlade na projektu „Online kazalište za djecu i mlade”, UP.02.1.1.14.0136. Operativni program Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020., Europski socijalni...

Izradi balzam za usne

Izradi balzam za usne

Donosimo vam samo djelić atmosfere s današnje radionice koju smo organizirali zajedno s Učilište Praxis. Polaznici iz Osnovna Škola Banija nisu skidali osmijeh s lica, a nakon što su napravili svoj balzam za usne, ukrasili su kutijice naljepnicama i spakirali ih u...

Završna konferencija- Online kazalište za djecu i mlade

Završna konferencija- Online kazalište za djecu i mlade

Sutra, 18. svibnja 2023. godine održat će se završna konferencija projeka ,,Online kazalište za djecu i mlade" koju provodi Kazališna udruga Mist iz Zagreba. Konferencija počinje u 16 sati, a održat će se u Učeničkom domu Maksimir. Cilj projekta je online aktivnostima...

Praxis radionica

Praxis radionica

U suradnji s Učilištom Praxis, u petak vam pripremamo zanimljivu i zabavnu radionicu. Uz stručno vodstvo, naučite kako izraditi svoj balzam za usne. Mjesta su ograničena te je zato potrebno odraditi prijavu putem e-maila: info@uciliste-praxis.hr Radionica će se...

Online kazalište za djecu i mlade

Online kazalište za djecu i mlade

Kazališna udruga Mist nositelj je ovog prekrasnog projekta pod nazivom Online kazalište za djecu i mlade. Cilj projekta je online aktivnostima kazališne i dramske umjetnosti razviti socijalne, kreativne i digitalne vještine učenika srednjih škola i doprinijeti...

Volonterska akcija – Glina, 22. 4.

Volonterska akcija – Glina, 22. 4.

U sklopu projekta Ljudi za ljude, na kojem je Udruga Pozor! partner, organizirali smo volontersku akciju. Okupili smo se ispred Lisinskog te busom krenuli prema Glini. Dočekalo nas je lijepo sunčano vrijeme, te tužna i usamljena lica dviju gospođi. Vrlo brzo izmamili...