Polugodišnji sastanak o napretku provedbe projekta “Formula za znanost”
22. srpnja 2021.

Početkom srpnja u organizaciji Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva održan je sastanak s ciljem izvještavanja o napretku projekata prijavljenih na poziv „Jačanje kapaciteta organizacija civilnog društva za popularizaciju STEM-a UP.04.2.1.10.“

Voditeljica projekta, Suzana Randelj zajedno s administratoricom projekta, Renatom Vukobrat, predstavila je projekt „Formula za znanost UP.04.2.1.10.0005“ koji se provodi u sklopu navedenog poziva. Projekt „Formula za znanost“ prvi je projekt gdje je udruga Pozor! u ulozi prijavitelja, dok su partneri Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije Sveučilišta u Zagrebu, Društvo „Naša djeca“ grada Gospića i Udruga učeničkih domova Republike Hrvatske. Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava potpisan je 28. prosinca 2020., a vrijedan je 2.334.447,39 kuna, u 100% iznosu potpore. Projekt traje 24 mjeseca s ciljem jačanja kapaciteta organizacija civilnog društva za promicanje znanstvenog pogleda na svijet i kritičkog mišljenja učenika osnovnih i srednjih škola Ličko-senjske i Virovitičko-podravske županije, i Grada Zagreba, kreiranjem i provedbom inovativnih programa popularizacije kemije kao STEM područja.

U prvih šest mjeseci provedbe projekta ojačani su kapaciteti triju udruga – 11 volontera sudjelovalo je na trodnevnim edukacijama: Trening za trenere, Komunikacijske i prezentacijske vještine i Poslovno upravljanje udruga, osmišljeno je 50 inovativnih i interaktivnih sadržaja koji će se prikazivati kroz proširenu stvarnost i interaktivne objekte učenja u učionici koja će se opremiti u sklopu projekta te su izrađeni nacrti programa „Volim kemiju“ i „Formula za znanost“ za osnovnoškolsku  i srednjoškolsku djecu.

Ostale planirane projektne aktivnosti nastavljaju se ubrzanim tempom, tako da će uskoro biti nabavljena oprema vezana uz uređenje interaktivne učionice, nabavljen promotivni materijal, tiskani priručnici, nabavljena multimedijska oprema te održani studijski posjeti.

Pročitaj još

Završna konferencija- Online kazalište za djecu i mlade

Završna konferencija- Online kazalište za djecu i mlade

Dana 18. svibnja 2023. održana je završna konferencija povodom završenih participativnih aktivnosti za djecu I mlade na projektu „Online kazalište za djecu i mlade”, UP.02.1.1.14.0136. Operativni program Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020., Europski socijalni...

Izradi balzam za usne

Izradi balzam za usne

Donosimo vam samo djelić atmosfere s današnje radionice koju smo organizirali zajedno s Učilište Praxis. Polaznici iz Osnovna Škola Banija nisu skidali osmijeh s lica, a nakon što su napravili svoj balzam za usne, ukrasili su kutijice naljepnicama i spakirali ih u...

Završna konferencija- Online kazalište za djecu i mlade

Završna konferencija- Online kazalište za djecu i mlade

Sutra, 18. svibnja 2023. godine održat će se završna konferencija projeka ,,Online kazalište za djecu i mlade" koju provodi Kazališna udruga Mist iz Zagreba. Konferencija počinje u 16 sati, a održat će se u Učeničkom domu Maksimir. Cilj projekta je online aktivnostima...

Praxis radionica

Praxis radionica

U suradnji s Učilištom Praxis, u petak vam pripremamo zanimljivu i zabavnu radionicu. Uz stručno vodstvo, naučite kako izraditi svoj balzam za usne. Mjesta su ograničena te je zato potrebno odraditi prijavu putem e-maila: info@uciliste-praxis.hr Radionica će se...

Online kazalište za djecu i mlade

Online kazalište za djecu i mlade

Kazališna udruga Mist nositelj je ovog prekrasnog projekta pod nazivom Online kazalište za djecu i mlade. Cilj projekta je online aktivnostima kazališne i dramske umjetnosti razviti socijalne, kreativne i digitalne vještine učenika srednjih škola i doprinijeti...

Volonterska akcija – Glina, 22. 4.

Volonterska akcija – Glina, 22. 4.

U sklopu projekta Ljudi za ljude, na kojem je Udruga Pozor! partner, organizirali smo volontersku akciju. Okupili smo se ispred Lisinskog te busom krenuli prema Glini. Dočekalo nas je lijepo sunčano vrijeme, te tužna i usamljena lica dviju gospođi. Vrlo brzo izmamili...