Projekt Ljudi za ljude
5. siječnja 2022.
Udruga Pozor partner je na još jednom krasnom projektu!
Cilj projekta “Ljudi za ljude” je osnažiti kapacitete udruga nositelja i partnera – IDC i Pozor!, odnosno osposobiti njihove predstavnike, zaposlenike i volontere da kvalitetno organiziraju i provode humanitarne akcije za pomoć građanima Gline i okolnih naselja u vrijeme kriznih situacija kao što su potres i pandemija.
Tijekom projekta će se održati set edukacija i radionica kojima će se razviti nove i ojačati postojeće kompetencije udruga nositelja i partnera kako bi adekvatno mogle doprinijeti jačanju kohezije zajednice, izgradnji društvenog kapitala i gospodarskom napretku na lokalnoj razini. Pohađanjem radionica i edukacija osobe ovlaštene za zastupanje udruga i zaposlenici steći će nove znanja i kompetencije na području menadžmenta, marketinga, načina i izvora financiranja i ostala znanja koja su potrebna za savladavanja izazova uzrokovanih prirodnim nepogodama i gubitkom.
Kroz projekt će se izraditi volonterski program i educirati volonteri za provedbu volonterskog programa prilagođenog potrebama lokalnih krajnjih korisnika te će se povećati angažman volontera u udrugama i proširiti baza volontera.
Lokalni problemi su brojni, ali od razornog potresa koji je pogodio područje Sisačko-moslavačke županije, najveći problem su oštećenja na objektima i domaćinstvima nastala uslijed potresa, narušeno psiho-fizičko zdravlje građana Gline i okolnih naselja. Projektom će se pomoći potrebitima kako bi se unaprijedila njihova kvaliteta života.
Projekt “Ljudi za ljude” je sufinancirala Europska Unija iz Europskog socijalnog fonda u financijskom razdoblju 2014.-2020. kroz natječaj „ Jačanje kapaciteta OCD-a za odgovaranje na potrebe lokalne zajednice“, Ukupna vrijednost projekta iznosi 491.534,20 kuna bespovratnih sredstava osiguranih iz Državnog proračuna Republike Hrvatske (73.731,83 kn) i iz Europskog socijalnog fona (417.802,37 kn), projekt traje od 02.11.2021. do 02.05.2023.

Pročitaj još

Završna konferencija- Online kazalište za djecu i mlade

Završna konferencija- Online kazalište za djecu i mlade

Dana 18. svibnja 2023. održana je završna konferencija povodom završenih participativnih aktivnosti za djecu I mlade na projektu „Online kazalište za djecu i mlade”, UP.02.1.1.14.0136. Operativni program Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020., Europski socijalni...

Izradi balzam za usne

Izradi balzam za usne

Donosimo vam samo djelić atmosfere s današnje radionice koju smo organizirali zajedno s Učilište Praxis. Polaznici iz Osnovna Škola Banija nisu skidali osmijeh s lica, a nakon što su napravili svoj balzam za usne, ukrasili su kutijice naljepnicama i spakirali ih u...

Završna konferencija- Online kazalište za djecu i mlade

Završna konferencija- Online kazalište za djecu i mlade

Sutra, 18. svibnja 2023. godine održat će se završna konferencija projeka ,,Online kazalište za djecu i mlade" koju provodi Kazališna udruga Mist iz Zagreba. Konferencija počinje u 16 sati, a održat će se u Učeničkom domu Maksimir. Cilj projekta je online aktivnostima...

Praxis radionica

Praxis radionica

U suradnji s Učilištom Praxis, u petak vam pripremamo zanimljivu i zabavnu radionicu. Uz stručno vodstvo, naučite kako izraditi svoj balzam za usne. Mjesta su ograničena te je zato potrebno odraditi prijavu putem e-maila: info@uciliste-praxis.hr Radionica će se...

Online kazalište za djecu i mlade

Online kazalište za djecu i mlade

Kazališna udruga Mist nositelj je ovog prekrasnog projekta pod nazivom Online kazalište za djecu i mlade. Cilj projekta je online aktivnostima kazališne i dramske umjetnosti razviti socijalne, kreativne i digitalne vještine učenika srednjih škola i doprinijeti...

Volonterska akcija – Glina, 22. 4.

Volonterska akcija – Glina, 22. 4.

U sklopu projekta Ljudi za ljude, na kojem je Udruga Pozor! partner, organizirali smo volontersku akciju. Okupili smo se ispred Lisinskog te busom krenuli prema Glini. Dočekalo nas je lijepo sunčano vrijeme, te tužna i usamljena lica dviju gospođi. Vrlo brzo izmamili...