Udruga učeničkih domova Republike Hrvatske, zajedno s partnerima udrugom POZOR! i Pučkim otvorenim učilištem iz Gospića, 23. prosinca 2021. potpisala je ugovor za projekt „Šutnja nije zlato – knjigom i razgovorom do rješenja“. Projekt je prijavljen za financiranje u sklopu poziva „Jačanje kapaciteta OCD-a za odgovaranje na potrebe lokalne zajednice“ unutar Operativnog programa „Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020.“ Ukupna vrijednost projekta je 470.630,00 kn u stopostotnom iznosu sufinanciran sredstvima Europskog socijalnog fonda.

Cilj projekta je osnaživanja kapaciteta nositelja i partnera za poslovanje u kriznim uvjetima, te razvijanje volonterskih programa pomoći i podrške tinejdžerima u prevladavanju stresa uzrokovanog pandemijom, potresima i drugim izazovima odrastanja. Prema potrebama lokalne zajednice izradit će se i provesti 3 nova volonterska programa “Nije lako biti tinejdžer”; “Pandemija, škola, obitelj i ja” i “Potres na stres” na području Zagreba, Ličko–senjske i Sisačko–moslavačke županije.