Traumatično iskustvo potresa. Pojedinci osjećaju neizvjesnost, strah i tjeskobu i ne znaju kome se obratiti za pomoć, ili im je neugodno tražiti pomoć. Međusobno povezivanje te davanje podrške i pomoći je neizmjerno važno za očuvanje mentalnoga zdravlja, ali trenutne okolnosti to čine otežanim i izazovnim.

I zato smo učili uz sjajne ljude.

U subotu, 5.veljače 2022. godine, sociolog Bruno Šimleša i dr. med. specijalist psihijatar Hrvoje Handl održali su u Glini predavanje na temu „Kako organizirati psihološku pomoć volonterima i osobama koje su pretrpjele traumu, stres ili gubitak uslijed krizne situacije“. Dio je to projekta čiji je cilj osnažiti udruge IDC i POZOR! i njihove volontere da kvalitetno organiziraju i provode humanitarne akcije za pomoć građanima Gline i okolnih naselja u vrijeme kriznih situacija kao što su potres i pandemija. Projekt u 100% iznosu sufinancira Europska unija.