Udruga Pozor
Udruga POZOR! sudjelovala na Danima otvorenih vrata udruga
4. lipnja 2022.

Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske već tradicionalno organizira Dane otvorenih vrata udruga koje se ove godine održavaju u razdoblju od 2. do 4. lipnja 2022.

U sklopu Dana otvorenih vrata, 2 lipnja 2022. organizirana je i konferencija „Uloga i doprinos udruga u rješavanju kriznih situacija i izgradnji novih modela pomoći i podrške“.

Cilj je u okviru konferencije predstaviti aktivnosti i modele na koje su se udruge i različite inicijative građana uključile u rješavanje kriznih situacija te potaknuti razmišljanja o novim modelima suočavanja s posljedicama krize i njihovo rješavanje, ali i izgradnji novih odnosa.

Sve prisutne pozdravili su gospođa Helena Beus, ovlaštena za obavljanje poslova ravnatelja Ureda za udruge i gospodin Danko Relić, predsjednik Savjeta za razvoj civilnog društva.

U sklopu konferencije organizirana su i dvije panel rasprave.

Prva rasprava odnosila se na doprinos udruga u rješavanju kriznih situacija na kojoj su sudjelovali predstavnici Ukrajinske zajednice Grada Zagreba, Isusovačke službe za izbjeglice, Ministarstva unutarnjih poslova, Udruge narodnog zdravlja „Andrija Štampar“ i Hrvatske gorske službe spašavanja.

Na drugoj panel raspravi pod temom „Udruge u izgradnji novih modela pomoći i podrške“ sudjelovali su predstavnici Hrvatskog Crvenog križa, Liječnici svijeta, Ministarstva zdravstva, Ureda za udruge Vlade RH te Ambidekster kluba.

Pročitaj još

Završna konferencija- Online kazalište za djecu i mlade

Završna konferencija- Online kazalište za djecu i mlade

Dana 18. svibnja 2023. održana je završna konferencija povodom završenih participativnih aktivnosti za djecu I mlade na projektu „Online kazalište za djecu i mlade”, UP.02.1.1.14.0136. Operativni program Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020., Europski socijalni...

Izradi balzam za usne

Izradi balzam za usne

Donosimo vam samo djelić atmosfere s današnje radionice koju smo organizirali zajedno s Učilište Praxis. Polaznici iz Osnovna Škola Banija nisu skidali osmijeh s lica, a nakon što su napravili svoj balzam za usne, ukrasili su kutijice naljepnicama i spakirali ih u...

Završna konferencija- Online kazalište za djecu i mlade

Završna konferencija- Online kazalište za djecu i mlade

Sutra, 18. svibnja 2023. godine održat će se završna konferencija projeka ,,Online kazalište za djecu i mlade" koju provodi Kazališna udruga Mist iz Zagreba. Konferencija počinje u 16 sati, a održat će se u Učeničkom domu Maksimir. Cilj projekta je online aktivnostima...

Praxis radionica

Praxis radionica

U suradnji s Učilištom Praxis, u petak vam pripremamo zanimljivu i zabavnu radionicu. Uz stručno vodstvo, naučite kako izraditi svoj balzam za usne. Mjesta su ograničena te je zato potrebno odraditi prijavu putem e-maila: info@uciliste-praxis.hr Radionica će se...

Online kazalište za djecu i mlade

Online kazalište za djecu i mlade

Kazališna udruga Mist nositelj je ovog prekrasnog projekta pod nazivom Online kazalište za djecu i mlade. Cilj projekta je online aktivnostima kazališne i dramske umjetnosti razviti socijalne, kreativne i digitalne vještine učenika srednjih škola i doprinijeti...

Volonterska akcija – Glina, 22. 4.

Volonterska akcija – Glina, 22. 4.

U sklopu projekta Ljudi za ljude, na kojem je Udruga Pozor! partner, organizirali smo volontersku akciju. Okupili smo se ispred Lisinskog te busom krenuli prema Glini. Dočekalo nas je lijepo sunčano vrijeme, te tužna i usamljena lica dviju gospođi. Vrlo brzo izmamili...