udruga pozor
Nova znanja u području zakonodavnog okvira za djelovanje OCD-a
4. srpnja 2022.

Zaposlenici, volonteri i predstavnici udruge Pozor! i LAG5 stekli nova znanja u području zakonodavnog okvira za djelovanje OCD-a te ojačali svoje kapacitete za prikupljanje sredstava.

Udruga Pozor! Projekti i obrazovanje za održivi razvoj, u partnerstvu s Lokalnom akcijskom grupom LAG 5, provodi projekt „Volontiranje za održivi razvoj na kopnu i otocima“ (UP.04.2.1.11.0104.).

Projekt je prijavljen za financiranje u sklopu poziva „Jačanje kapaciteta OCD-a za odgovaranje na potrebe lokalne zajednice“ unutar Operativnog programa „Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020.“.
28., 29., 30. 6. te 1. 7. održana je online edukacija Izvori financiranja i zakonodavni okvir za djelovanje organizacija civilnog društva čiji je cilj izobrazba predstavnika, volontera i zaposlenika udruge Pozor! i LAG5 za prikupljanje sredstava i zakonodavnog okvira za djelovanje organizacija civilnog društva.

Sudionici su saznali o različitim načinima i izvorima financiranja za poslovanje svojih udruga te kako iskoristiti dostupne mogućnosti (državni proračun, proračun općina, gradova, županija, sponzorstva, donacija javnih trgovačkih društava, EU fondova, crowdfunding…). Također su dobili informacije o zakonodavnom okviru za djelovanje organizacija civilnog društva, odnosno informacije o svim važećim zakonima i propisima koji se odnose na djelovanje udruga.

Stečena znanja primijenit će za daljnji razvoj poslovanja svojih organizacija!
Ova edukacija prva je od planiranih šest. Sljedeći tjedan započinje edukacija Marketing na društvenim mrežama.

 

 

 

 

Pročitaj još

Završna konferencija- Online kazalište za djecu i mlade

Završna konferencija- Online kazalište za djecu i mlade

Dana 18. svibnja 2023. održana je završna konferencija povodom završenih participativnih aktivnosti za djecu I mlade na projektu „Online kazalište za djecu i mlade”, UP.02.1.1.14.0136. Operativni program Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020., Europski socijalni...

Izradi balzam za usne

Izradi balzam za usne

Donosimo vam samo djelić atmosfere s današnje radionice koju smo organizirali zajedno s Učilište Praxis. Polaznici iz Osnovna Škola Banija nisu skidali osmijeh s lica, a nakon što su napravili svoj balzam za usne, ukrasili su kutijice naljepnicama i spakirali ih u...

Završna konferencija- Online kazalište za djecu i mlade

Završna konferencija- Online kazalište za djecu i mlade

Sutra, 18. svibnja 2023. godine održat će se završna konferencija projeka ,,Online kazalište za djecu i mlade" koju provodi Kazališna udruga Mist iz Zagreba. Konferencija počinje u 16 sati, a održat će se u Učeničkom domu Maksimir. Cilj projekta je online aktivnostima...

Praxis radionica

Praxis radionica

U suradnji s Učilištom Praxis, u petak vam pripremamo zanimljivu i zabavnu radionicu. Uz stručno vodstvo, naučite kako izraditi svoj balzam za usne. Mjesta su ograničena te je zato potrebno odraditi prijavu putem e-maila: info@uciliste-praxis.hr Radionica će se...

Online kazalište za djecu i mlade

Online kazalište za djecu i mlade

Kazališna udruga Mist nositelj je ovog prekrasnog projekta pod nazivom Online kazalište za djecu i mlade. Cilj projekta je online aktivnostima kazališne i dramske umjetnosti razviti socijalne, kreativne i digitalne vještine učenika srednjih škola i doprinijeti...

Volonterska akcija – Glina, 22. 4.

Volonterska akcija – Glina, 22. 4.

U sklopu projekta Ljudi za ljude, na kojem je Udruga Pozor! partner, organizirali smo volontersku akciju. Okupili smo se ispred Lisinskog te busom krenuli prema Glini. Dočekalo nas je lijepo sunčano vrijeme, te tužna i usamljena lica dviju gospođi. Vrlo brzo izmamili...