Online kazalište za djecu i mlade – online dramske i kazališne radionice za korisnike učeničkih domova
5. rujna 2022.

Pozivaju se učenički domovi u Republici Hrvatskoj da se uključe u projekt “Online kazalište za djecu i mlade” kojim se učenicima nastoji omogućiti pristup neformalnim obrazovnim sadržajima iz područja kazališne i dramske umjetnosti.

Projektom će se provesti participativne online radionice namijenjene korisnicima učeničkih domova diljem Hrvatske na kojima će učenici pod vodstvom stručnjaka izraditi 8 online kazališnih predstava.

Radionice će se s djecom/učenicima održavati online putem, jednom tjedno u trajanju 2 sata, u ciklusu od 12 tjedana. U razdoblju provedbe projekta bit će provedeno ukupno 8 ciklusa radionica svaki u trajanju 12 tjedana, tijekom kojih će po 8 polaznika svakog ciklusa završiti program i objaviti svoju online predstavu. Snimka će ostati trajno na platformi udruge i projekta.

Online aktivnosti – radionice dramske umjetnosti sa korisnicima učeničkih domova provodit će dvije dramske pedagoginje Maja Kovač i Iva Srnec, dok će redateljica i filmska pedagoginja Lana Kosovac sa učenicima provesti program snimanja i montaže 8 online predstava koje će nastati kao rezultat rada dramsko pedagoških radionica.

Polaznicima radionica bit će osigurana tehnička oprema i podrška (komunikacijska platforma, online portal) kao i stručna podrška u svrhu edukacije o korištenju istih te će za polaznike Online dramskog kolaža koji ne raspolažu svojim računalima, osigurati računala ili tableti.

Uz radionice koje će povezivati dramsku i kazališnu umjetnost sa stjecanjem vještina korištenjem suvremene tehnologije, učenici će imati priliku razvijati kreativnost i biti kreatori u sklopu produkcije 8 online predstava. U projektne će aktivnosti bit će uključeno 64 učenika iz učeničkih domova diljem Hrvatske . Radionice će započeti u prvom polugodištu školske godine 2022/2023.

Projekt se realizira u partnerstvu Kazališne udruge MIST sa Udrugom učeničkih domova Republike Hrvatske i udrugom POZOR! – Projekti i obrazovanje za održivi razvoj, uz financijsku podršku Europskog socijalnog fonda iz Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014-2020.

 

 

Pročitaj još

Završna konferencija- Online kazalište za djecu i mlade

Završna konferencija- Online kazalište za djecu i mlade

Dana 18. svibnja 2023. održana je završna konferencija povodom završenih participativnih aktivnosti za djecu I mlade na projektu „Online kazalište za djecu i mlade”, UP.02.1.1.14.0136. Operativni program Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020., Europski socijalni...

Izradi balzam za usne

Izradi balzam za usne

Donosimo vam samo djelić atmosfere s današnje radionice koju smo organizirali zajedno s Učilište Praxis. Polaznici iz Osnovna Škola Banija nisu skidali osmijeh s lica, a nakon što su napravili svoj balzam za usne, ukrasili su kutijice naljepnicama i spakirali ih u...

Završna konferencija- Online kazalište za djecu i mlade

Završna konferencija- Online kazalište za djecu i mlade

Sutra, 18. svibnja 2023. godine održat će se završna konferencija projeka ,,Online kazalište za djecu i mlade" koju provodi Kazališna udruga Mist iz Zagreba. Konferencija počinje u 16 sati, a održat će se u Učeničkom domu Maksimir. Cilj projekta je online aktivnostima...

Praxis radionica

Praxis radionica

U suradnji s Učilištom Praxis, u petak vam pripremamo zanimljivu i zabavnu radionicu. Uz stručno vodstvo, naučite kako izraditi svoj balzam za usne. Mjesta su ograničena te je zato potrebno odraditi prijavu putem e-maila: info@uciliste-praxis.hr Radionica će se...

Online kazalište za djecu i mlade

Online kazalište za djecu i mlade

Kazališna udruga Mist nositelj je ovog prekrasnog projekta pod nazivom Online kazalište za djecu i mlade. Cilj projekta je online aktivnostima kazališne i dramske umjetnosti razviti socijalne, kreativne i digitalne vještine učenika srednjih škola i doprinijeti...

Volonterska akcija – Glina, 22. 4.

Volonterska akcija – Glina, 22. 4.

U sklopu projekta Ljudi za ljude, na kojem je Udruga Pozor! partner, organizirali smo volontersku akciju. Okupili smo se ispred Lisinskog te busom krenuli prema Glini. Dočekalo nas je lijepo sunčano vrijeme, te tužna i usamljena lica dviju gospođi. Vrlo brzo izmamili...