Besplatne edukacije za volontere
12. rujna 2022.

Poznati su datumi održavanja menadžmenta volontera i digitalnog ureda. Naše edukacije su potpuno besplatne i održavaju se putem Zoom-a. Mjesta još ima a prijave se vrše putem e-maila : info@udruga-pozor.hr 

Kratki opis edukacija :

 • Menadžment volontera – sudionici će naučiti kako organizirati i provoditi volonterske programe. Kako povećati vidljivost značaja aktivnosti koje provode, posebice kod jedinica lokalne i regionalne samouprave, ali i krajnjih korisnika. Također, naučit će metodologiju kako animirati volontere za sudjelovanje u provedbi volonterskih aktivnosti, ali i općenito kako poticati volonterstvo u svojim lokalnim zajednicama.
  Naučit će metode upravljanja i koordiniranja volonterskim radom, kako izraditi volonterske ugovore, pratiti i evidentirati rad volontera, evaluirati njihov rad, pružati pomoć i podršku volonterima, izdavati potvrde o volontiranju te voditi brigu o ostalim dužnostima sukladno Zakonu o volonterstvu i u skladu s vrijednostima, načelima i standardom Etičkog kodeksa volontera.

Datumi održavanja:

 1. Srijeda 14.09. (14h-16:30h)
 2. Četvrtak 16.09. (14h-16:30h)
 3. Petak 15.09. (14h-16:30h)
 4. Ponedjeljak 19.09. (14h-16:30h)
 • Digitalni ured – polaznici edukacije će se upoznati s tehnologijama dostupnim za poboljšanje njihovog poslovanja te naučiti procijeniti koja najbolje odgovara njihovim potrebama i poslovanju njihove udruge. Naučit će što je potrebno za izradu i održavanje web stranice, osnovno i napredno korištenje računala (pisanje i obrada teksta (Word), izrada tabličnih proračuna, izrada prezentacija, poslovne komunikacijske vještine). Saznat će kako izabrati koristan sustav za upravljanje dokumentacijom, poslovnim procesima i zadacima te za poslovno izvještavanje. Upoznat će se mogućnostima besplatnih aplikacija za video konferencije (Zoom, Microsoft Teams, Gogole Meet, Google Hangouts, Skype…).

Datumi održavanja:

 1. Ponedjeljak 19.09. (10:30h-13:00h)
 2. Utorak 20.09. (14h-16:30h)
 3. Srijeda 21.09. (14h-16:30h)
 4. Četvrtak 22.09. (14h-16:30h)

 

 

Pročitaj još

Gostovanje Brune Šimleše u učeničkom domu-Strukovna škola Gospić

U sklopu  projekta “ŠUTNJA NIJE ZLATO – knjigom i razgovorom do rješenja” u okviru volonterskog programa “Nije lako biti tinejdžer” u petak 14.10.2022. održala se radionica sa učenicima iz Učeničkom doma – Strukovna škola Gospić. Gost je bio Bruno Šimleša – sociolog i...

Edukacija – Izrada edukativnih video sadržaja

Edukacija – Izrada edukativnih video sadržaja

Započela je edukacija za volontere kako provoditi volonterski program "Izrada edukativnih video sadržaja ". Volonteri uče osnove snimanja, montiranja, kako pravilno postaviti rasvjetu, gdje posjesti osobu koju ćemo snimati, što je to "rampa" u studiju i sl. te će...

Udruga Pozor! lansirala novu web stranicu projekta VORKO!

Udruga Pozor! lansirala novu web stranicu projekta VORKO!

Lansirana je nova web stranica projekta VORKO koju možete pronaći na sljedećem linku https://vorko.udruga-pozor.hr/! Udruga Pozor! Projekti i obrazovanje za održivi razvoj, u partnerstvu s Lokalnom akcijskom grupom LAG 5 provodi projekt Volontiranje za održivi razvoj...