Konferencija projekta „Online kazalište za djecu i mlade“
6. listopada 2022.

Dana 5.listopada 2022.godine u prostorima Učeničkog doma Marije Jambrišak održana je uvodna konferencija projekta UP.02.1.1.14.0136 Online kazalište za djecu i mlade čiji je cilj aktivnostima kazališne i dramske umjetnosti razviti socijalne, kreativne i digitalne vještine učenika srednjih škola i doprinijeti njihovom socijalnom uključivanju, kao i poboljšati pristup online sadržajima kazališne i dramske umjetnosti u Hrvatskoj i svijetu..
Online kazalište za djecu i mlade rezultat je zajedničke prijave i razrade triju udruga, Kazališne udruge MIST, koja je nositelj projekta te partnera Udruge učeničkih domova Republike Hrvatske i udruge POZOR! – Projekti i obrazovanje za održivi razvoj, na temelju Poziva „Umjetnost i kultura online“ u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020.

Provedba projekta započela je 27.05.2022.g., a provodit će se 12 mjeseci. Projekt „Online kazalište za djecu i mlade“ vrijedan je 484.639,82 kn te je u stopostotnom iznosu sufinanciran sredstvima iz Europskog socijalnog fonda..
Na uvodnoj konferenciji, projektne ciljeve, aktivnosti i očekivane rezultate predstavila je predsjednica Kazališne udruge MIST Anita Matković, a okupljenima su se pozdravnim riječima obratili i predstavnici partnerskih udruga, Karolina Horvatinčić predsjednica udruge Pozor te Ljubica Banović, predstavnica partnerske Udruge učeničkih domova Republike Hrvatske, koje su naglasile važnost projekta za osnaživanje učenika koji sudjeluju u aktivnostima projekta.

Osim predstavnika projektnih partnera, okupljenima su se obratili i sudionici projektnih aktivnosti. Filmska redateljica i pedagoginja Lana Kosovac i dramaturginja i dramska pedagoginja Iva Srnec Hamer, koje su zadužene za provedbu dramsko kazališnih radionica sa mladima, govorile su o stručnom dijelu projektnih aktivnosti i naglasile važnost sadržaja usmjerenog mladima na njima interesantan i prihvatljiv način.
Jedan od nazočnih učenika – polaznik dramsko kazališnih radionica, izrazio je zadovoljstvo sudjelovanjem u projektu te naglasio kako s nestrpljenjem iščekuje završno snimanje predstava.
Konferenciji je nazočio i glavni urednik Školskih novina Marijan Šimeg, učenici-korisnici učeničkih domova i odgajatelji u učeničkim domovima.Projekt je sufinanciran sredstvima Europskog socijalnog fonda u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020, u sklopu Poziva „Umjetnost i kultura online“.

Video : Konferencija

Pročitaj još

Završna konferencija- Online kazalište za djecu i mlade

Završna konferencija- Online kazalište za djecu i mlade

Dana 18. svibnja 2023. održana je završna konferencija povodom završenih participativnih aktivnosti za djecu I mlade na projektu „Online kazalište za djecu i mlade”, UP.02.1.1.14.0136. Operativni program Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020., Europski socijalni...

Izradi balzam za usne

Izradi balzam za usne

Donosimo vam samo djelić atmosfere s današnje radionice koju smo organizirali zajedno s Učilište Praxis. Polaznici iz Osnovna Škola Banija nisu skidali osmijeh s lica, a nakon što su napravili svoj balzam za usne, ukrasili su kutijice naljepnicama i spakirali ih u...

Završna konferencija- Online kazalište za djecu i mlade

Završna konferencija- Online kazalište za djecu i mlade

Sutra, 18. svibnja 2023. godine održat će se završna konferencija projeka ,,Online kazalište za djecu i mlade" koju provodi Kazališna udruga Mist iz Zagreba. Konferencija počinje u 16 sati, a održat će se u Učeničkom domu Maksimir. Cilj projekta je online aktivnostima...

Praxis radionica

Praxis radionica

U suradnji s Učilištom Praxis, u petak vam pripremamo zanimljivu i zabavnu radionicu. Uz stručno vodstvo, naučite kako izraditi svoj balzam za usne. Mjesta su ograničena te je zato potrebno odraditi prijavu putem e-maila: info@uciliste-praxis.hr Radionica će se...

Online kazalište za djecu i mlade

Online kazalište za djecu i mlade

Kazališna udruga Mist nositelj je ovog prekrasnog projekta pod nazivom Online kazalište za djecu i mlade. Cilj projekta je online aktivnostima kazališne i dramske umjetnosti razviti socijalne, kreativne i digitalne vještine učenika srednjih škola i doprinijeti...

Volonterska akcija – Glina, 22. 4.

Volonterska akcija – Glina, 22. 4.

U sklopu projekta Ljudi za ljude, na kojem je Udruga Pozor! partner, organizirali smo volontersku akciju. Okupili smo se ispred Lisinskog te busom krenuli prema Glini. Dočekalo nas je lijepo sunčano vrijeme, te tužna i usamljena lica dviju gospođi. Vrlo brzo izmamili...